דבר המנהלת


הורים ותלמידים יקרים,

בפתח שנה"ל תשפ"א רוצה אני לאחל לכולכם, הורים, מורים ותלמידים יקרים , שנה מופלאה של עשייה וצמיחה אישית ובית ספרית.

אני שמחה לפתוח את השנה בסימן התחלה חדשה ובניחוח חגי תשרי באוויר.

שנה חדשה היא כמו דף חדש הפותח ספר שאת המשכו נרצה לקרוא. אני בטוחה שכולכם חוויתם חוויות נפלאות במהלך החופשה ועכשיו אתם מתרגשים לקראת התחלה חדשה.

הצוות החינוכי למד, עמל וטרח בחופשת הקיץ, תכנן תכניות ופעילויות והכשיר את בית הספר לקבלת התלמידים. 

תלמידים יקרים, גדלתם בשנה, בגרתם ולכיתה חדשה הנכם נכנסים היום.

לחלקכם מורים חדשים, חברים חדשים, מקום חדש ויש ביניכם שאף היום מתחילים בבית ספר חדש. 

אני מברכת את קהילת התלמידים, המורים וההורים בברכת שנה טובה, שנה של למידה ועשייה, פרגון ושיתוף פעולה. לכולם מאחלת הצלחה רבה.

כמנהלת, אני רואה בעבודה החינוכית שליחות ומאמינה כי כל אחד מאתנו הנו יחיד ומיוחד. משום כך עלינו כמחנכים לתת מענה לכל תלמיד ותלמידה. אני מאמינה במשפט: " רואים את כולם ולא מוותרים על אף אחד" . צוות ההוראה העמיד לנגד עיניו פיתוח ערכים אנושיים – הומאניים במטרה ללמד דרך ארץ ולחנך לאחריות אישית ולמעורבות חברתית בקהילה.

תלמידים צעירים, אתם המתחילים היום את כיתה א', אתם מתחילים את דרככם בבית הספר שלנו, בית ספר נופית. בבית הספר  שלנו תצרפו אות לאות ותצרו מילה, תחברו ספרה לספרה ותצרו מספר. תכירו שירים וסיפורים, תחוו פעילויות מגוונות, תשחקו ותכירו חברים חדשים. אט אט תהפכו לתלמידים סקרנים ותעשירו את עולמכם בתחומים שונים. כולנו נלווה אתכם יום יום ושעה שעה בדרככם החדשה ונעזור לכם להרגיש בבית. 

תלמידי כיתות ו', הבוגרים שלנו, היום אתם מתחילים את שנת הלימודים האחרונה שלכם בבית הספר. אתם לוקחים על עצמכם את האחריות לקלוט את התלמידים הצעירים בבית הספר כאחים בוגרים, חונכים ומלווים. כל תלמידי ביה"ס נושאים את עיניהם אליכם ואתם בהתנהגותכם מהווים דוגמה אישית לכלל ביה"ס. זוהי אחריות גדולה והצפיות שלנו מכם גבוהות מאוד אך מבוססות על הכרותינו אתכם והמסוגלות שלכם.

בשנה זו נוספו תלמידים חדשים לכתות השונות. אני מקדמת בברכה אתכם ומאחלת לכם קליטה מהירה בכתות ובקהילה.  

לכם הורי בית ספר נופית תפקיד חשוב מאוד בתהליך הצמיחה של ילדתכם וילדכם בביה"ס, שיתוף הפעולה בינינו כמו גם האמון שתתנו בנו יעזרו לכולנו להצליח במשימה החשובה. זכרו יש לנו מטרה משותפת ואנו יוצאים לדרך יד ביד למסע משותף. הקהילה היא אחד ממוקדי הכוח עליהם נבנה ביה"ס וגם השנה נתמקד בחיזוק הקשרים בין תלמידים, הורים והצוות החינוכי. אני מאמינה, כי קשר עמוק המבוסס על כבוד והקשבה יצור אווירה אשר תאפשר לכל אחד מאיתנו לממש את יכולותיו וכישוריו. תקשורת טובה עם הקהילה תתרום רבות להשגת היעדים וליצירת אקלים מיטבי בביה"ס.

בברכת שנה טובה ומתוקה,

מושית טוני זיו
מנהלת בית הספר.